Přeskočit navigaci
Art Periscope Gallery

Aktuality

25.09.2015
Křest nového tišnovského kalendáře a nedožité devadesátiny Borka Bayera

Novým moderním interiérem přivítala tišnovská restaurace Na Skleníku v neděli 20. září návštěvníky vzpomínkového odpoledne, které se konalo u příležitosti nedožitých 90. narozenin malíře, sochaře a spisovatele Borka Bayera. Akci uspořádala společnost Art Periscope za podpory města Tišnova. Prosklené atrium restaurace je vhodným místem pro výstavy výtvarného umění, což dokázaly přirozeně nasvícené obrazy z poslední tvorby Borka Bayera.
    Návštěvníky čekal pestrý program - hudba v podání cimbálovky VERONICA z Brna se střídala se vzpomínkami na výtvarníka i recitací básní od jeho přátel v podání Evy Vodičkové. Po celou dobu programu byl také promítán DVD záznam z oslavy 85.narozenin Borka Bayera v Železném, který tehdy pořídil MUDr. Jan Hnátek. Milá byla také přítomnost starosty města Tišnova, Bc. Jiřího Dospíšila, který krom jiného všem přítomným představil a poté pokřtil nový nástěnný kalendář s názvem Tišnovské uličky. Ten na příští rok vydalo v omezeném nákladu město Tišnov a společnost Art Periscope ve spolupráci s reklamní agenturou JABARA.  Kalendář spolu se starostou křtili také jeho duchovní otec  Zdeněk Jílek a autor všech fotografií Michal Beneš. Nástěnný kalendář Tišnovské uličky 2016 jde po svém křtu přímo na pulty a zakoupit si jej můžete v knihkupectví paní Raškové na Brněnské ulici v Tišnově nebo v Muzeu města Tišnova.
    Úspěšná akce byla v podvečer zakončena malým občerstvením, na které přispělo město Tišnova dále stavitel Nejez, Gastro Vojanec a Art Periscope. Kulturní posezení dodatečně zhodnotila jedna z dcer Borka Bayera, Alena Šenková: „ Ještě jednou moc děkuji za báječné odpoledne, ze kterého by měl i tatínek velkou radost. Moc si vážíme se sestrou práce společnosti Art Periscope a možnosti, které nám nabídla. Úžasné bylo i doplnění o promítání z vernisáže v Železném k 85. narozeninám tatínka, protože tím pádem byl celé to pěkné odpoledne s námi.“

 

Fotogalerie zde.