Přeskočit navigaci
Art Periscope Gallery

Aktuality

16.06.2016
NOVINKY A AKCE ART PERISCOPE 2016

V září vydáme další regionální kalendář pro rok 2017 s názvem Slavné osobnosti Tišnovska II. První díl s touto tématikou byl vydán v roce 2003 (tehdy ještě pod hlavičkou firmy JICOM) a uvedeny v něm byly osobnosti: Šimon z Tišnova, Osvald Životský, František Kuthan, Tomáš Šílený, Josef Jambor, Josef František Karas, Antonín Mrkos, Bedřich Macků, Karel Formánek, Alois Král, Josef Drbal a Jan Evangelista Bílý. Na výběru osobností pro nový kalendář se ještě v těchto dnech usilovně pracuje.

12. listopadu 2016 uspořádáme ve spolupráci s městem Tišnovem akci u příležitosti 10. výročí otevření zrekonstruované Koželužské uličky, která byla navíc - coby nejužší - zapsána do České knihy rekordů agenturou Dobrý den z Pelhřimova. Program bude situován na zahrádku U Palce a stejně jako před deseti lety bude akci moderovat Vráťa Ebr z Prahy, vystoupí šermíři, řemeslníci (jircháři, koželuhové, ševci, kováři, atd.), cimbálová muzika a možná přijede i sv. Martin na bílém koni.

Od 10. do 18. prosince se můžete těšit na již osmý ročník předvánoční výstavy, letos s názvem       Historické betlémy a andělé, která se uskuteční opět v prostorách OÚ Předklášteří. Letošní výstava bude unikátní mimojiného i díky představení pěti mechanických betlémů starších 100 let. Věříme, že se nám do té doby podaří uvést do provozu také Frýdlantský pohyblivý betlém z roku 1903, který je poháněn natahováním závaží. Nad touto výstavou převzal záštitu Jihomoravský kraj. Přeji vám všem příjemné prožití léta a na podzim na našich akcích nashledanou.

                                                                                                                Zdeněk Jílek za společnost Art Periscope