Přeskočit navigaci
Art Periscope Gallery

Aktuality

30.12.2017
Fotogalerie z derniéry výstavy "Betlémy od Předklášteří po Mexiko"

Fotogalerie zde.

...více »

27.12.2017
Fotogalerie vystavených betlémů - 2. část

Fotogalerie zde.

...více »

17.12.2017
Fotogalerie vystavených betlémů - 1. část

Fotogalerie zde.

...více »

17.12.2017
Fotogalerie z vernisáže výstavy

Fotogalerie zde.

...více »

11.10.2017
Fotogalerie z výstavy Sedm krát deset grafik a kreseb

Fotogalerie zde.

...více »

21.09.2017
Fotogalerie z derniéry výstavy "Z jiného světa "

Fotogalerie zde.

...více »

19.09.2017
Fotogalerie z výstavy "Z jiného světa "

Fotogalerie zde.

...více »

17.08.2017
Umění Z jiného světa prozáří ovčín v Porta Coeli

...více »

30.06.2017
Pozvánka na akce Art Periscope – podzim 2017

Pozvánka na akce Art Periscope – podzim 2017

 

Vážení příznivci společnosti Art Periscope,

léto je v plném proudu, prázdniny za dveřmi - dovoluji si vás tedy pozdravit a popřát vám všem hezkou dovolenou a příjemné prožití letních měsíců. Chtěl bych vás také ale upozornit na akce, které připravujeme na druhé pololetí tohoto roku a na které jste srdečně zváni:

 

Unikátní retro kalendář na rok 2018

Nástěnný regionální kalendář, tentokrát již s pořadovým číslem 17 a opět z dílny Zdeňka Jílka, právě vzniká a ponese název Tišnov mezi staletími. Kalendář vydává Art Periscope ve spolupráci s městem Tišnovem. Jedná se o porovnání dávných fotografií se současnými, přičemž se fotograf Michal Beneš snažil vytvořit nové záběry ze stejného místa jako před sto lety. Sami budete moci posoudit, jak se mu to povedlo. Unikátní kalendář se opět vydává v omezeném nákladu a přináší svým tématem zajímavé a velmi oblíbené “foto-srovnávačky”, které jistě potěší nejenom tišnovské občany. Křest kalendáře se uskuteční 17. 9. v rámci výstavy v Porta Coeli (viz další odstavec).

 

Kollárová a Vojtek v Porta Coeli

Další akcí připravujeme společně s MěKS Tišnov – jedná se o společnou výstavu děl Milady Kollárové (velkoplošné tapisérie) a Antonína Vojtka (60 moderních obrazů) v překrásných prostorách bývalého ovčína v areálu Porta Coeli v Předklášteří. Výstava se uskuteční ve dnech 15. - 17. září 2017 a v neděli bude doplněna bohatým kulturním programem. Vystoupí zde mimo jiných zpěvák a cimbalista Roman Veverka se svým „modrým cimbálem“ a zazní moderní písně lidově a lidové písně moderně. Jedná se o unikátní experiment spojit moderní umění se starými prostorami a doplněný neobvyklou hudbou.

 

Pokračování úspěšné výstavy Sedm krát deset

V říjnu to nás i vás čeká další výstava společnosti Art Periscope, tentokrát v osvědčené spolupráci s OÚ Předklášteří, a to pokračování cyklu Sedm krát deset. Sedm špičkových grafiků představí svoje práce ve dnech 6. - 8. října 2017 v prostorách OÚ Předklášteří. V neděli 8. října bude vernisáž doplněna o zajímavý kulturní program.

 

Betlémy letos podeváté

A advent již tradičně patří v Předklášteří betlémům. Letos proběhne již 9. ročník této oblíbené předvánoční výstavy s názvem Betlémy z Předklášteří, přes Banát až po Mexiko. Výstava bude otevřena ve dnech 9. až 17. prosince 2017.

 

 

Zdeněk Jílek za společnost Art Periscope

...více »

10.03.2017
Fotogalerie z prodejní výstavy "Sedm krát deset"

V neděli odpoledne dne 5. března 2017 se sešla v prostorách OÚ Předklášteří spousta návštěvníků avizované výstavy obrazů se zvláštním názvem "Sedm krát deset". Všichni byli zvědaví, jednak na výběr obrazů od sedmi známých špičkových malířů a jednak také na to, zda skutečně všichni přijedou. Oboje naplnilo očekávání a tak mohla moderátorka celé akce Bára Kulhánková vyzpovídat postupně Miladu Kollárovou z Brna, Ivana Svatoše z Prahy, Stanislava Bělíka z Doubravníku, Stanislava Sedláčka z Brna, dalšího pražského malíře Josefa Velčovského, Ivana Kulheima z Brna a Antonína Vojtka z Břeclavi.

O hudební zážitek se postaralo žesťové trio ze ZUŠ v Tišnově a swing band GASTRO REINHARD. Jako bonus vystoupil s touto skupinou zpěvák Jiří Duchoň, který se zde objevil jako návštěvník výstavy (a byl poznán).

Fotogalerie zde.

...více »

08.01.2017
Fotogalerie z Derniéry výstavy "(Nejen) historické betlémy a andělé"

Fotogalerie zde.

...více »

04.01.2017
Fotogalerie vystavených betlémů

Fotogalerie zde.

...více »

23.09.2016
Kalendář Významné osobnosti Tišnovska 2017

Právě v těchto dnech vychází dlouho očekávaný a avízovaný nástěnný kalendář na rok 2017 s názvem Významné osobnosti Tišnovska, který vydává tradičně společnost Art Periscope ve spolupráci s městem Tišnovem.

Jedná se opět o výpravný regionální kalendář, tentokrát připomínající význam a věhlas některých našich - již nežijících – spoluobčanů. V tomto unikátním díle jsou představeni Emanuel Ranný, Vladimír Josef Procházka, Karel Seyfert, Karel Fic, Boženka Škrabálková, Lubomír Kostelecký, Alois Řezáč, Jan Šmarda, Anna Pammrová, Andrej Sučko, Petr Fruhwirt a Josef Šindar.

Kalendář vychází jako obvykle v omezeném nákladu několika set kusů a předpokládá se, že bude zase brzy rozebrán. Pokud byste rádi tento originální počin získali, pak vězte, že letos se bude prodávat v TIC na ul.Brněnská 475, v tišnovském muzeu a ve V- galerii pana Vaščáka na ul. Jungmanova. K dostání bude pravděpodobně také na dalších akcích pořádaných společností Art Periscope, např. při oslavách 10. výročí otevření nejužší uličky Koželužské 12. listopadu a také během výstavy betlémů ve dnech 10. až 18. prosince v prostorách OÚ Předklášteří.

Kalendář bude pokřtěn v sobotu 24. září 2016 ve 13,30 hodin na náněstí Míru v Tišnově, u příležitosti svatováclavských hodů.

 

Zdeněk Jílek (Art Periscope)

 

...více »

16.06.2016
TIŠNOVSKÉ ULIČKY bodovaly v soutěži Kalendář roku 2016

Kalendář pro rok 2016 s názvem Tišnovské uličky, který vydalo město Tišnov a společnost Art Periscope, byl na doporučení výběrové komise přihlášen do 16. ročníku soutěže Kalendář roku 2016 pořádané časopisem Typografia. Letos bylo hodnoceno 51 kalendářů a výsledky byly vyhlašovány 9. května v reprezentačních prostorách Poslanecké sněmovny v Praze. Hodnocení odborné komise probíhá v několika kategoriích a na závěr soutěže je určen absolutní vítěz, který obdrží cenu Grand Prix. Tu letos získal kalendář Ivo Přeček – experimentátor, fotograf 2016. V dalších kategoriích zvítězily např. kalendář Proměny 2016 - nadace Archa Chantal nebo Příběhy 2016 – hrdinové z dílny nadace Kapka naděje. Cenu veřejnosti (hlasování probíhalo elektronicky) obdržel kalendář Karolus Quartis 2016 – Univerzitas Carolina Pragensis, a porazil tak o pouhých 54 hlasů Tišnovské uličky 2016. Děkujeme všem hlasujícím – fanouškům – našeho kalendáře. V tak velké konkurenci náš regionální kalendář na cenu nedosáhl, ale rozhodně se neztratil a úspěšně reprezentoval Tišnov. A co se nepodařilo letos, může se stát příští rok. Neboť další originální regionální kalendář na rok 2017 s názvem Slavné osobnosti Tišnovska II je již v plné přípravě a pokřtěný bude 12.11.2016.

                                                                                                                 Zdeněk Jílek za společnost Art Periscope

...více »