Přeskočit navigaci
Art Periscope Gallery

Aktuality

10.03.2017
Fotogalerie z prodejní výstavy "Sedm krát deset"

V neděli odpoledne dne 5. března 2017 se sešla v prostorách OÚ Předklášteří spousta návštěvníků avizované výstavy obrazů se zvláštním názvem "Sedm krát deset". Všichni byli zvědaví, jednak na výběr obrazů od sedmi známých špičkových malířů a jednak také na to, zda skutečně všichni přijedou. Oboje naplnilo očekávání a tak mohla moderátorka celé akce Bára Kulhánková vyzpovídat postupně Miladu Kollárovou z Brna, Ivana Svatoše z Prahy, Stanislava Bělíka z Doubravníku, Stanislava Sedláčka z Brna, dalšího pražského malíře Josefa Velčovského, Ivana Kulheima z Brna a Antonína Vojtka z Břeclavi.

O hudební zážitek se postaralo žesťové trio ze ZUŠ v Tišnově a swing band GASTRO REINHARD. Jako bonus vystoupil s touto skupinou zpěvák Jiří Duchoň, který se zde objevil jako návštěvník výstavy (a byl poznán).

Fotogalerie zde.

...více »

08.01.2017
Fotogalerie z Derniéry výstavy "(Nejen) historické betlémy a andělé"

Fotogalerie zde.

...více »

04.01.2017
Fotogalerie vystavených betlémů

Fotogalerie zde.

...více »

18.12.2016
Fotogalerie z vernisáže výstavy "(Nejen) historické betlémy a andělé"

Fotogalerie zde.

...více »

03.12.2016
"(Nejen) historické betlémy a andělé"

...více »

19.11.2016
Fotogalerie z 10.výročí nejužší Koželužské uličky

Fotogalerie zde.

...více »

02.10.2016
10.výročí nejužší Koželužské uličky

...více »

23.09.2016
Kalendář Významné osobnosti Tišnovska 2017

Právě v těchto dnech vychází dlouho očekávaný a avízovaný nástěnný kalendář na rok 2017 s názvem Významné osobnosti Tišnovska, který vydává tradičně společnost Art Periscope ve spolupráci s městem Tišnovem.

Jedná se opět o výpravný regionální kalendář, tentokrát připomínající význam a věhlas některých našich - již nežijících – spoluobčanů. V tomto unikátním díle jsou představeni Emanuel Ranný, Vladimír Josef Procházka, Karel Seyfert, Karel Fic, Boženka Škrabálková, Lubomír Kostelecký, Alois Řezáč, Jan Šmarda, Anna Pammrová, Andrej Sučko, Petr Fruhwirt a Josef Šindar.

Kalendář vychází jako obvykle v omezeném nákladu několika set kusů a předpokládá se, že bude zase brzy rozebrán. Pokud byste rádi tento originální počin získali, pak vězte, že letos se bude prodávat v TIC na ul.Brněnská 475, v tišnovském muzeu a ve V- galerii pana Vaščáka na ul. Jungmanova. K dostání bude pravděpodobně také na dalších akcích pořádaných společností Art Periscope, např. při oslavách 10. výročí otevření nejužší uličky Koželužské 12. listopadu a také během výstavy betlémů ve dnech 10. až 18. prosince v prostorách OÚ Předklášteří.

Kalendář bude pokřtěn v sobotu 24. září 2016 ve 13,30 hodin na náněstí Míru v Tišnově, u příležitosti svatováclavských hodů.

 

Zdeněk Jílek (Art Periscope)

 

...více »

16.06.2016
NOVINKY A AKCE ART PERISCOPE 2016

V září vydáme další regionální kalendář pro rok 2017 s názvem Slavné osobnosti Tišnovska II. První díl s touto tématikou byl vydán v roce 2003 (tehdy ještě pod hlavičkou firmy JICOM) a uvedeny v něm byly osobnosti: Šimon z Tišnova, Osvald Životský, František Kuthan, Tomáš Šílený, Josef Jambor, Josef František Karas, Antonín Mrkos, Bedřich Macků, Karel Formánek, Alois Král, Josef Drbal a Jan Evangelista Bílý. Na výběru osobností pro nový kalendář se ještě v těchto dnech usilovně pracuje.

12. listopadu 2016 uspořádáme ve spolupráci s městem Tišnovem akci u příležitosti 10. výročí otevření zrekonstruované Koželužské uličky, která byla navíc - coby nejužší - zapsána do České knihy rekordů agenturou Dobrý den z Pelhřimova. Program bude situován na zahrádku U Palce a stejně jako před deseti lety bude akci moderovat Vráťa Ebr z Prahy, vystoupí šermíři, řemeslníci (jircháři, koželuhové, ševci, kováři, atd.), cimbálová muzika a možná přijede i sv. Martin na bílém koni.

Od 10. do 18. prosince se můžete těšit na již osmý ročník předvánoční výstavy, letos s názvem       Historické betlémy a andělé, která se uskuteční opět v prostorách OÚ Předklášteří. Letošní výstava bude unikátní mimojiného i díky představení pěti mechanických betlémů starších 100 let. Věříme, že se nám do té doby podaří uvést do provozu také Frýdlantský pohyblivý betlém z roku 1903, který je poháněn natahováním závaží. Nad touto výstavou převzal záštitu Jihomoravský kraj. Přeji vám všem příjemné prožití léta a na podzim na našich akcích nashledanou.

                                                                                                                Zdeněk Jílek za společnost Art Periscope

...více »

16.06.2016
TIŠNOVSKÉ ULIČKY bodovaly v soutěži Kalendář roku 2016

Kalendář pro rok 2016 s názvem Tišnovské uličky, který vydalo město Tišnov a společnost Art Periscope, byl na doporučení výběrové komise přihlášen do 16. ročníku soutěže Kalendář roku 2016 pořádané časopisem Typografia. Letos bylo hodnoceno 51 kalendářů a výsledky byly vyhlašovány 9. května v reprezentačních prostorách Poslanecké sněmovny v Praze. Hodnocení odborné komise probíhá v několika kategoriích a na závěr soutěže je určen absolutní vítěz, který obdrží cenu Grand Prix. Tu letos získal kalendář Ivo Přeček – experimentátor, fotograf 2016. V dalších kategoriích zvítězily např. kalendář Proměny 2016 - nadace Archa Chantal nebo Příběhy 2016 – hrdinové z dílny nadace Kapka naděje. Cenu veřejnosti (hlasování probíhalo elektronicky) obdržel kalendář Karolus Quartis 2016 – Univerzitas Carolina Pragensis, a porazil tak o pouhých 54 hlasů Tišnovské uličky 2016. Děkujeme všem hlasujícím – fanouškům – našeho kalendáře. V tak velké konkurenci náš regionální kalendář na cenu nedosáhl, ale rozhodně se neztratil a úspěšně reprezentoval Tišnov. A co se nepodařilo letos, může se stát příští rok. Neboť další originální regionální kalendář na rok 2017 s názvem Slavné osobnosti Tišnovska II je již v plné přípravě a pokřtěný bude 12.11.2016.

                                                                                                                 Zdeněk Jílek za společnost Art Periscope

...více »

23.12.2015
AUTORSKÉ TVOŘENÍ BETLÉMŮ V PŘEDKLÁŠTEŘÍ - neděle 13.12. 2015

Fotogalerie z nedělního programu výstavy zde.

...více »

22.12.2015
Fotogalerie z autorského tvoření betlémů v Předklášteří - sobota 12.12.2015

Fotogalerie ze sobotního programu výstavy zde.

...více »

05.11.2015
AUTORSKÉ TVOŘENÍ BETLÉMŮ V PŘEDKLÁŠTEŘÍ

...více »

25.09.2015
Křest nového tišnovského kalendáře a nedožité devadesátiny Borka Bayera

Novým moderním interiérem přivítala tišnovská restaurace Na Skleníku v neděli 20. září návštěvníky vzpomínkového odpoledne, které se konalo u příležitosti nedožitých 90. narozenin malíře, sochaře a spisovatele Borka Bayera. Akci uspořádala společnost Art Periscope za podpory města Tišnova. Prosklené atrium restaurace je vhodným místem pro výstavy výtvarného umění, což dokázaly přirozeně nasvícené obrazy z poslední tvorby Borka Bayera.
    Návštěvníky čekal pestrý program - hudba v podání cimbálovky VERONICA z Brna se střídala se vzpomínkami na výtvarníka i recitací básní od jeho přátel v podání Evy Vodičkové. Po celou dobu programu byl také promítán DVD záznam z oslavy 85.narozenin Borka Bayera v Železném, který tehdy pořídil MUDr. Jan Hnátek. Milá byla také přítomnost starosty města Tišnova, Bc. Jiřího Dospíšila, který krom jiného všem přítomným představil a poté pokřtil nový nástěnný kalendář s názvem Tišnovské uličky. Ten na příští rok vydalo v omezeném nákladu město Tišnov a společnost Art Periscope ve spolupráci s reklamní agenturou JABARA.  Kalendář spolu se starostou křtili také jeho duchovní otec  Zdeněk Jílek a autor všech fotografií Michal Beneš. Nástěnný kalendář Tišnovské uličky 2016 jde po svém křtu přímo na pulty a zakoupit si jej můžete v knihkupectví paní Raškové na Brněnské ulici v Tišnově nebo v Muzeu města Tišnova.
    Úspěšná akce byla v podvečer zakončena malým občerstvením, na které přispělo město Tišnova dále stavitel Nejez, Gastro Vojanec a Art Periscope. Kulturní posezení dodatečně zhodnotila jedna z dcer Borka Bayera, Alena Šenková: „ Ještě jednou moc děkuji za báječné odpoledne, ze kterého by měl i tatínek velkou radost. Moc si vážíme se sestrou práce společnosti Art Periscope a možnosti, které nám nabídla. Úžasné bylo i doplnění o promítání z vernisáže v Železném k 85. narozeninám tatínka, protože tím pádem byl celé to pěkné odpoledne s námi.“

 

Fotogalerie zde.

...více »

17.07.2015
Vydání kalendáře Tišnovské uličky 2016

V letošním roce vydává společnost Art Periscope již 15. regionální kalendář, jehož spoluautorem nebo spoluvydavatelem byl vždy pan Zdeněk Jílek. Letos jej vydává s městem Tišnov za spolupráce reklamní agentury JABARA s.r.o. a bude mít název „Tišnovské uličky 2016“. Příští rok bude totiž již 10. výročí od opravy a otevření uličky Koželužské (byla zapsána jako nejužší do České knihy rekordů) a 5. výročí od opravy a křtu uličky Ševcovské. Kalendář bude obsahovat 6 obrazů od regionálních malířů a 6 fotografií tišnovských uliček, které budou vždy místopisně popsány a vyznačeny na mapce. Fotografie uveřejněné v kalendáři představují dosavadní vrchol kmenového tišnovského fotografa společnosti Art Periscope Michala Beneše, který na nich zúročil své zkušenosti načerpané během 15-leté činnosti v tomto oboru.

Kalendář bude opět v prodeji pouze v omezeném množství, protože je především určen pro město Tišnov a naše spřátelené tišnovské firmy. Slavnostně pokřtěn bude v neděli 20. září 2015 starostou města Tišnova v restauraci Na Skleníku v Tišnově, kde bude i v prodeji.

Ukázka z kalendáře je na www.artperiscope.cz.

Zdeněk Jílek za společnost Art Periscope

 

Náhled kalendáře zde.

 

 

 

...více »

17.07.2015
Dokončení zrestaurování betlému z kostela Sv. Václava v Tišnově

V letošním roce se podařilo společnosti Art Periscope dokončit zrestaurování pohyblivého betlému z kostela Svatého Václava v Tišnově, který pochází z roku 1935. Byl zhotoven v Brně kotlářem panem Aloisem Vajerem jako jeho čtvrté dílo.
Pan Roman Vítek, pracovník Muzea Vysočiny v Třebíči, který opravu betlému prováděl, přidal ke svému umění i kus svého srdce a fandovství, protože bez toho by naše finance nestačily. Patří mu veliké poděkování, stejně jako
všem dalším firmám, které nám přispěly. Bylo to město Tišnov a dále Bonita Group Service s.r.o., Steinhauser s.r.o., ELQA s.r.o., KORAL s.r.o., JICOM spol. s r.o.,BAUMAT spol. s r.o., Stavitel Jiří Němec a Art Periscope.

Věříme, že betlém bude po zrestaurování, hlavně celého mechanizmu, sloužit  pro všechny naše současné i příští generace. Přesvědčit se o tom můžete o letošních vánocích v kostele Svatého Václava v Tišnově.

 

 

 

...více »

17.07.2015
Vánoční výstava betlémů v Libušině galerii v Malhostovicích:

Pro vánoční atmosféru  využila letos společnost Art Periscope spolupráci s Libušinou galerií v Malhostovicích, kam zapůjčí velkou část sbírky betlémů manželů Jílkových z Tišnova. Ty budou vystaveny v novém aranžmá galeristů Libuše Vyskočilové a Juro Dovičina v období od 22.12.2015 do 6.1.2016. Bližší informace na stránkách  www.libusinagalerie.cz

...více »

06.01.2015
Fotogalerie vystavených betlémů na výstavě - Betlémy v pohybu a v čase(ch)

Fotogalerie zde.

...více »

06.01.2015
Fotogalerie z výstavy - Betlémy v pohybu a v čase(ch)

Fotogalerie zde.

...více »

16.10.2014
Fotogalerie z křestu kalendáře Tišnovské kytice 2015

V neděli 21. září 2014 uskutečnila společnost Art Periscope v restauraci Na skleníku v Tišnově křest kalendáře s názvem Tišnovské kytice 2015. Součástí křtu byla i výstava obrazů brněnského malíře Stanislava Sedláčka u příležitosti jeho životního jubilea. Na akci vystoupila cimbálová muzika Veronica se sólistkou Ivonou Janošíkovou. Kalendář, který obsahuje dvanáct obrazů kytic od regionálních malířů pokřtil starosta města Tišnova ing. Tomáš Komprs a malíř Stanislav Sedláček, který namaloval jeho titulní stranu. Více jak stovka návštěvníků si užívala atmosféru této oslavy, obdivovala nové obrazy Stanislava Sedláčka a pochutnávala si na dobrém občerstvení.

Příjemným překvapením byla i gratulace doubravnickému malíři Stanislavu Bělíkovi k jeho nastávajícím 95. narozeninám. Kdo si nestihl zakoupit kalendář na této akci, může tak učinit v knihkupectví u paní Raškové na ul. Brněnské, kde je ve velice omezeném množství v prodeji.

 

Zdeněk Jílek za společnost Art Periscope

 

Fotogalerie zde.

...více »

10.09.2014
Křest kalendáře „Tišnovské kytice 2015“

...více »

30.05.2014
MALÍŘ ANTONÍN VOJTEK OSLAVIL OSMDESÁTINY

Bylo nedělní odpoledne 25. května 2014 a do sálu Obecního úřadu v Předklášteří si našla cestu necelá stovka návštěvníků. Oželeli přenos z MS v ledním hokeji, závody v lyžování na trávě na Klínku v Předklášteří nebo i krásné počasí lákající do přírody a přišli se podívat na oslavu 80. narozenin Antonína Vojtka, Malíře jižní Moravy. Z pozvaných gratulantů přijeli všichni, a tak zde mohli návštěvníci slyšet vyprávění pražského moderátora a knihkupce Vráti Ebra (a to nejenom o knihách), kartářku Dagmar Kludskou věštící oslavenci zajímavou budoucnost a také skladby Antonína Dvořáka, Bedřicha Smetany a Leoše Janáčka v kouzelném podání pěvkyně Věry Bakalové a klavíristy Františka Kratochvíla. Úžasnou atmosféru samozřejmě umocňovalo vyprávění samotného oslavence malíře Antonína Vojtka o jeho milovaném kumštu. Na výstavě Vojtkových obrazů mohli návštěvníci spatřit a obdivovat celkem 26 děl, z toho 14 realistických maleb z jižní Moravy, šest snových kreseb a šest obrazů s abstraktní tématikou, té se Mistr věnuje v poslední době, a vrací se tak dle svých slov do mládí. Obrazy bylo možné zakoupit, stejně jako knihy od jednotlivých gratulantů a nechyběla ani oblíbená autogramiáda. Bohatý raut přispěl ke skvělé náladě všech přítomných. Setkání se velmi zdařilo a již nyní se může kulturní veřejnost těšit na další akce, které vyplynou z plodné a příjemné spolupráce společnosti Art Periscope s OÚ Předklášteří. Poděkování patří také sponzorům – firmám a organizacím: KORAL s.r.o. (pan Vlach), AQUA OSMOTIC (pan Haška), NEJEZ STAVITEL s.r.o. (pan Nejez), ELQA s.r.o. (pan Kubíček), Obec Předklášteří (starosta ing. Nahodil). Zvláštní poděkování si zaslouží ředitel ZUŠ v Tišnově pan Zouhar, který nezištně zapůjčil a nainstaloval klávesy pro hudební vystoupení. Pochválit chceme i pracovníky Tišnovské televize, kteří celou akci natáčeli a citlivě zpracovali pro jejich vysílání.

                                                                                                                                                           Zdeněk Jílek

 Fotogalerie zde.

...více »

20.12.2013
Fotogalerie z výstavy „Tišnovsko a betlémy

Fotogalerie zde.

...více »

30.11.2013
Informace o knize „TIŠNOVSKO A BETLÉMY“

Informace o knize „TIŠNOVSKO A BETLÉMY“, kterou vydává společnost Art Periscope s.r.o. se sídlem v Tišnově u příležitosti 5. ročníku výstavy betlémů, letos opět v prostorách OÚ Předklášteří.

 

Tato publikace navazuje na loňský katalog betlémů vydaný pro 4. ročník výstavy společnosti Art Periscope. A protože návštěvníky těchto výstav zajímají i „rodné listy“ vystavovaných betlémů, rozhodl se autor výstav Zdeněk Jílek sesbírat co nejvíce poznatků nejenom o těchto exponátech a výtvarnících, ale třeba i o historii betlémů nebo o betlémech v kostelích na Tišnovsku.

Kniha má 96 stránek, 64 barevných a 32 černobílých, formát 25 x 17 cm, na křídovém lesklém papíře s brožovanou vazbou. V úvodu jsou všeobecné informace o historii betlémů, m.j. i články od Mirka Andrleho, Naděždy Parmové nebo Vráti Ebra. Ve druhé části jsou medailonky 27, vesměs regionálních výtvarníků, kteří představili svůj betlém na výstavách společnosti Art Periscope.

3. kapitola obsahuje betlémy z kostelů v Tišnově, Předklášteří, Lomnici, Drásově a Doubravníku. Dále jsou v knize vybrané betlémy ze sbírek manželů Jílkových z Tišnova a Jiřího Gottwalda ze Křtin. Pátá kapitola představuje malíře betlémů vystavujících v Tišnově (Hruška, Svatoš, Vojtek, Mikundová, Pavlík) a na závěr je fotogalerie z minulých čtyř ročníků našich výstav. Všechny fotografie v této knize nafotil Michal Beneš z Tišnova.

Křest knihy bude na výstavě betlémů v OÚ Předklášteří v sobotu 14.12.2013 od 14,00 hodin.

 

Knihu bude možno zakoupit od 14.12.2013 v Knihkupectví u Rašků v Tišnově nebo přímo na výstavě betlémů v Předklášteří. Další akce naší společnosti a informace pro objednávání této jedinečné, nejen vánoční publikace, naleznete na mailové adrese www.artperiscope.cz nebo na tel. 603419745.

...více »

21.11.2013
Fotogalerie z křestu ručně přepsané knihy K H Máchy Máj malířem Ivanem Svatošem

Fotogalerie zde.

...více »

15.08.2013
Fotogalerie z křestu kalendáře Svratka 2014

Pro rok 2014 vydala společnost Art Periscope další kalendář ze své limitované edice a to „Svratka 2014 – Od pramene k Veveří“. Jedná se o praktický formát 300 x 420 mm, kde se na luxusním papíře představuje tok řeky Svratky od jejího pramene na Vysočině v celé její kráse až po vtok do brněnské přehrady u hradu Veveří. V kalendáři se prolínají poetické fotografie a pohledy fotografů Michala Beneše, Bohumila Kabeše a Antonína Nahodila s osobitými obrazy známých regionálních malířů Josefa Dobiáše, Aloise Lukáška, Stanislava Bělíka, Emanuela Ranného, Bedřicha Valy a Ivana Kulheima. A všichni mají jedno společné téma – kouzelnou řeku Svratku proplétající se překrásnou krajinou. Křest kalendáře se uskutečnil v rámci zahájení výstavy „Výtvarné léto v Železném“ pořádanou KPVÚ Tišnov. Slavnostní vernisáž výstavy se konala v sobotu 3.srpna 2013 od 14,00 hodin v KD v Železném. Kalendář pokřtili hudební skladatel a výtvarník Aleš Sigmund a znalec tišnovské přírody Doc. Ing. Jan Lacina, Csc.

Od 5. srpna 2013 lze kalendář zakoupit v Knihkupectví u Rašků v Tišnově.

Za společnost Art Periscope Zdeněk Jílek.

 

Fotogalerie zde.

 

...více »

10.06.2013
Fotogalerie z jednodenní výstavy Ivana Svatoše

Fotogalerie zde.

...více »

26.12.2012
Fotogalerie z výstavy betlémů v Předklášteří

Fotogalerie zde.

...více »

04.12.2012
Fotogalerie z křestu knihy Tišnov v obrazech a slovech

Křest se uskutečnil 1.12.2012 ve 14 hodin v Restauraci pod Klucaninou v Tišnově.

Fotogalerie zde.

...více »