Přeskočit navigaci
Art Periscope Gallery

Aktuality

30.06.2017
Pozvánka na akce Art Periscope – podzim 2017

Pozvánka na akce Art Periscope – podzim 2017

 

Vážení příznivci společnosti Art Periscope,

léto je v plném proudu, prázdniny za dveřmi - dovoluji si vás tedy pozdravit a popřát vám všem hezkou dovolenou a příjemné prožití letních měsíců. Chtěl bych vás také ale upozornit na akce, které připravujeme na druhé pololetí tohoto roku a na které jste srdečně zváni:

 

Unikátní retro kalendář na rok 2018

Nástěnný regionální kalendář, tentokrát již s pořadovým číslem 17 a opět z dílny Zdeňka Jílka, právě vzniká a ponese název Tišnov mezi staletími. Kalendář vydává Art Periscope ve spolupráci s městem Tišnovem. Jedná se o porovnání dávných fotografií se současnými, přičemž se fotograf Michal Beneš snažil vytvořit nové záběry ze stejného místa jako před sto lety. Sami budete moci posoudit, jak se mu to povedlo. Unikátní kalendář se opět vydává v omezeném nákladu a přináší svým tématem zajímavé a velmi oblíbené “foto-srovnávačky”, které jistě potěší nejenom tišnovské občany. Křest kalendáře se uskuteční 17. 9. v rámci výstavy v Porta Coeli (viz další odstavec).

 

Kollárová a Vojtek v Porta Coeli

Další akcí připravujeme společně s MěKS Tišnov – jedná se o společnou výstavu děl Milady Kollárové (velkoplošné tapisérie) a Antonína Vojtka (60 moderních obrazů) v překrásných prostorách bývalého ovčína v areálu Porta Coeli v Předklášteří. Výstava se uskuteční ve dnech 15. - 17. září 2017 a v neděli bude doplněna bohatým kulturním programem. Vystoupí zde mimo jiných zpěvák a cimbalista Roman Veverka se svým „modrým cimbálem“ a zazní moderní písně lidově a lidové písně moderně. Jedná se o unikátní experiment spojit moderní umění se starými prostorami a doplněný neobvyklou hudbou.

 

Pokračování úspěšné výstavy Sedm krát deset

V říjnu to nás i vás čeká další výstava společnosti Art Periscope, tentokrát v osvědčené spolupráci s OÚ Předklášteří, a to pokračování cyklu Sedm krát deset. Sedm špičkových grafiků představí svoje práce ve dnech 6. - 8. října 2017 v prostorách OÚ Předklášteří. V neděli 8. října bude vernisáž doplněna o zajímavý kulturní program.

 

Betlémy letos podeváté

A advent již tradičně patří v Předklášteří betlémům. Letos proběhne již 9. ročník této oblíbené předvánoční výstavy s názvem Betlémy z Předklášteří, přes Banát až po Mexiko. Výstava bude otevřena ve dnech 9. až 17. prosince 2017.

 

 

Zdeněk Jílek za společnost Art Periscope