Přeskočit navigaci
Art Periscope Gallery

Aktuality

23.09.2016
Kalendář Významné osobnosti Tišnovska 2017

Právě v těchto dnech vychází dlouho očekávaný a avízovaný nástěnný kalendář na rok 2017 s názvem Významné osobnosti Tišnovska, který vydává tradičně společnost Art Periscope ve spolupráci s městem Tišnovem.

Jedná se opět o výpravný regionální kalendář, tentokrát připomínající význam a věhlas některých našich - již nežijících – spoluobčanů. V tomto unikátním díle jsou představeni Emanuel Ranný, Vladimír Josef Procházka, Karel Seyfert, Karel Fic, Boženka Škrabálková, Lubomír Kostelecký, Alois Řezáč, Jan Šmarda, Anna Pammrová, Andrej Sučko, Petr Fruhwirt a Josef Šindar.

Kalendář vychází jako obvykle v omezeném nákladu několika set kusů a předpokládá se, že bude zase brzy rozebrán. Pokud byste rádi tento originální počin získali, pak vězte, že letos se bude prodávat v TIC na ul.Brněnská 475, v tišnovském muzeu a ve V- galerii pana Vaščáka na ul. Jungmanova. K dostání bude pravděpodobně také na dalších akcích pořádaných společností Art Periscope, např. při oslavách 10. výročí otevření nejužší uličky Koželužské 12. listopadu a také během výstavy betlémů ve dnech 10. až 18. prosince v prostorách OÚ Předklášteří.

Kalendář bude pokřtěn v sobotu 24. září 2016 ve 13,30 hodin na náněstí Míru v Tišnově, u příležitosti svatováclavských hodů.

 

Zdeněk Jílek (Art Periscope)