Přeskočit navigaci
Art Periscope Gallery

Fotogalerie z akcí

10.06.2013
Jednodenní výstava Ivana Svatoše

Ivan Svatoš v Tišnově.

 

Alespoň krátkou zprávou se vracím k akci z 1. června t. r., která se konala v Restauraci pod Klucaninou v Tišnově. Společnost Art Periscope Zdeňka Jílka připravila zajímavě komponované odpoledne, věnované šedesátinám pražského malíře Ivana Svatoše, který má milé vazby k Tišnovu a Vysočině. Toto nevšední setkání, plné krásných zážitků, bylo v proskleném atriu restaurace doplněno komorní výstavou obrazů a grafik z tvorby jubilanta. Kromě pražských vedut byla vystavena též díla s tematy Tišnova a Předklášteří.

Ve svém poděkování za uspořádání akce vyjádřil malíř své vztahy k Tišnovu a především ke svému příteli Zdeňku Jílkovi, který vše zorganizoval. K dobré náladě přispěla také cimbálová muzika Veronica a zpěvák Jiří Helán. Téměř každý účastník si odnášel svoji karikaturu z pera předsedy Unie českých karikaturistů Břetislava Kovaříka z Trutnova. Sponzorsky akci podpořila firma Mertastav s.r.o. Předklášteří a Steinhauser Tišnov.

Toto krásné odpoledne, v tak uspěchané době, se stalo setkáním přátel, které spojuje nejen láska k umění, ale i k městu Tišnovu. Akce byla dokladem toho, že tak jako např. v Praze se dá dělat dobrá kultura i v dobrých restauracích či kavárnách. Kéž by restaurace u Vojanců nebyla vyjímkou.

                                                                                                                                                     (PAV)

Foto : Michal Beneš

Fotografie z akce - Jednodenní výstava Ivana Svatoše